Non-woven wallpaper in turquoise Selection Digital 842197
€88.50
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €15.80/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Pssst. Have you spotted the tiger? Or the toucan sitting on his branch? And don't forget the monkey peeking at us mischievously. These animals look fabulous against the bright turquoise background of this fleece wallcovering. Your child’s bedroom wall appears teeming with life, framed by lush foliage and plants. Let's head off on a jungle adventure.
| Breite: | 2,0 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Digital |
| Länge: | 2,8 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Recommended room: | children's room |
| Style: | kids |
| Weight: | 0,7 kg |
| Colour tone: | turquoise |
| Product Number: | 10-842197 |






