Wallton 144017 texture 25m
€114.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €4.34/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
At first glance, the small dots and nubs look coarse and edgy. Yet this raised texture tames virtually any wall, including ones with small flaws in them. With a coat of paint, the rough plaster-like surface looks particularly beautiful.
| Breite: | 1,06 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Wallton |
| Länge: | 25,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bathroom, bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 2,455 kg, 2,467 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-144017 |



