Non-woven wallpaper with palm trees in dark blue 689501
€35.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €6.75/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Exotic leaf motifs may from now on also proliferate on your walls. A dense foliage on a white background presents itself on this motif wallpaper with a great sense of style. The interplay of different shades of blue and grey, which is interspersed with some beige and reddish brown, has a harmonious effect.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Vinyl/Vlies |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | offset match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 32,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | botanical |
| Weight: | 0,997 kg, 1,027 kg, 1,048 kg |
| Colour tone: | blue |
| Product Number: | 10-689501 |






