Non-woven wallpaper in gray-dark gray Selection double wide 910049
€87.45
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €8.25/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
A finely textured surface in a soft greige shade with a delicate, fabric-like feel. The even, understated texture lends the surface a calm depth and creates a look that is both modern and pleasantly warm.
| Breite: | 1,06 m |
|---|---|
| Collection: | Selection doppeltbreit |
| Länge: | 10,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | after wallpapering a sample, free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 2,634 kg |
| Colour tone: | grey |
| Product Number: | 10-910049 |



