Grass-effect non-woven wallpaper in green Florentine XL2 820577
€96.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €9.15/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
A warm, slightly greenish-beige natural texture with fine, vertical lines. It has a calm, organic feel and adds a subtle, textural depth to the wall.
| Breite: | 1,06 m |
|---|---|
| Collection: | Florentine XL2, Wall Textures XL Vol. 4 |
| Länge: | 10,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 2,28 kg, 2,321 kg, 2,362 kg, 2,375 kg |
| Colour tone: | green |
| Product Number: | 10-820577 |



