Acoustic panels non-woven wallpaper in beige-light beige Factory V 499315
Acoustic panels are a first-class solution for controlling sound and enhancing appearance. If the acoustics are fine in your home, but you still want to enjoy the aesthetic benefits of this eyecatcher, you've come to the right place. This beige-brown non-woven wallcovering adds narrow wooden strips to the wall in an instant.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Factory V, Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Stripes |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | industrial |
| Weight: | 1,037 kg, 1,038 kg, 1,056 kg, 1,078 kg |
| Colour tone: | beige |
| Product Number: | 10-499315 |










