Branches non-woven wallpaper in brown-taupe Selection Relief/non-woven 508420
With this wallcovering, you can also enjoy nature from the sofa. The white leaves are spread lightly and airily across the wall, with colourful splashes of shimmering gold and blue. Another eye-catcher is the unique plaster look in light brown with silver speckles, providing a great contrast to the plant motifs.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Relief/Vlies |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | offset match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 32,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | botanical |
| Weight: | 0,89 kg |
| Colour tone: | brown |
| Product Number: | 10-508420 |




