Leaves non-woven wallpaper in grey-medium grey Color Your Life 822625
The leaf has turned, as this non-woven wallpaper has perfected the interaction between the different textures. Oversized leaf motifs in glossy silver-grey and with a wonderfully even surface are drawn on the grey background with a sophisticated longitudinal structure. This brings nature and class into your home in no time.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Color Your Life, Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | straight match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 64,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | botanical |
| Weight: | 0,731 kg |
| Colour tone: | grey |
| Product Number: | 10-822625 |








