Reed non-woven wallpaper in gray-light gray Selection 520736
Turning over a new leaf with wall design: the artful shadow play of leaves looks great against the light grey background with a concrete look. Furniture and home accessories find the perfect backdrop with this non-woven wallpaper. In this way, pure joie de vivre is brought into every home.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | straight match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 64,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | industrial |
| Weight: | 1,175 kg |
| Colour tone: | grey |
| Product Number: | 10-520736 |












