Sophia wall mural 711967
Fresh blossoms: Large blossoms and leaves unfold here in full, colourful splendour. This is just as well, because the detailled, hand-drawn tendrils are not to be missed. The light, antique pink background is the perfect stage to showcase the darker pink, white and gold elements. It’s the season to let our living and bedroom walls bloom in style.
| Breite: | 3,0 m |
|---|---|
| Collection: | Selection |
| Länge: | 3,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Recommended room: | bedroom, hallway, living room |
| Style: | floral |
| Weight: | 1,39 kg |
| Colour tone: | beige |
| Product Number: | 10-711967 |







