Textured non-woven wallpaper in grey-light grey Color Your Life 633696
To redress your home, it’s best to opt for textile looks. Every wall is set off to its best advantage when dressed in fine linen. This non-woven wallpaper in elegant light grey brings a fresh look to the room with its textile structure, giving it a naturally beautiful and cosy look.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Color Your Life, Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 0,708 kg, 0,736 kg, 0,758 kg |
| Colour tone: | grey |
| Product Number: | 10-633696 |









