Wallton 142501 Wave look | Paintable
€34.45
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €6.47/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
If you're looking to break up the straight lines of your interior design, you will be on the same wavelength as this paintable non-woven wallpaper. The fine texture between the raised lines slightly recreates the look of rough plaster, and brings plenty of vibrancy to your walls.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Wallton |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Recommended room: | bathroom, bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 0,571 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-142501 |



