Non-woven wallpaper with plaster texture in cream 483505
€24.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €4.68/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Good-bye to messy and costly stippling! With this wall-covering you can create a fabulous plaster effect, without even having to pick up a paintbrush or spatula! And should you ever get tired of the look, this wallpaper is dry-strippable. It couldnt be easier!
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Das Beste (2025), Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, living room |
| Style: | classical |
| Weight: | 0,881 kg, 0,959 kg, 1,007 kg |
| Colour tone: | beige |
| Product Number: | 10-483505 |





