Vliestapete mit Zitronen in Gelb und Grün 418132
€35.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €6.75/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Lemon branches with juicy yellow fruit and delicate blossoms lend the design a fresh, Mediterranean lightness. The soft watercolor effect and natural shades of green create a vibrant yet harmonious look.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Vinyl/Vlies |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | after wallpapering a sample, straight match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 53,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | botanical |
| Weight: | 1,018 kg |
| Colour tone: | yellow |
| Product Number: | 10-418132 |



