Concrete Optik industrial non-woven wallpaper in gray - Factory 2 439915
€174.50
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €15.83/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Beautiful traces of wear : this mural refines the industrial look with a touch of individual shabby chic, making any wall truly eye-catching. Untreated concrete, plaster reflecting time's passage, and the addition of tears lend this design a slightly dilapidated charm, adding a wealth of character to walls in 424 cm x 260 cm format.
| Breite: | 4,24 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Digital |
| Länge: | 2,6 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Recommended room: | hallway, kitchen, living room |
| Style: | graphical |
| Weight: | 2,25 kg |
| Colour tone: | grey |
| Product Number: | 10-439915 |






