Palm trees non-woven wallpaper in blue Florentine XL2 820355
€96.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €9.15/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Lush tropical leaves and delicate berry branches against a deep blue background. High-contrast, elegant, and slightly exotic, with a sophisticated, atmospheric feel.
| Breite: | 1,06 m |
|---|---|
| Collection: | Florentine XL2 |
| Länge: | 10,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | straight match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 64,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | floral |
| Weight: | 2,118 kg |
| Colour tone: | blue |
| Product Number: | 10-820355 |



