Non-woven wallpaper stone look in white 514636
€38.45
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €7.22/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Stein des Anstoßes: Mit seinen feinen Changierungen sowie der nachempfundenen Steinmaserung setzt das weiß-beige Tapetenvlies stilvolle Wandakzente und macht den angesagten Naturlook salonfähig.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Vinyl/Vlies |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | offset match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 45,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | industrial |
| Weight: | 1,178 kg, 1,199 kg, 1,217 kg, 1,233 kg, 1,237 kg, 1,291 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-514636 |





