Non-woven wallpaper in blue Beachhouse 410648
€34.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €6.56/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Bienvenido! The ikat pattern is simply part of the Mediterranean lifestyle. As a rug or cushion, it has long been a firm favourite at home - but now our walls can also look forward to the geometric woven pattern with its soft feel. In blue and white zig-zag lines, the design is a charming addition to any interior. Creative and unique, it gives your favourite corner an individual touch, including that Mediterranean feeling.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Beachhouse |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | offset match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 4,0 cm |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | graphical |
| Weight: | 1,159 kg |
| Colour tone: | blue |
| Product Number: | 10-410648 |







