Non-woven wallpaper in dark beige linen Lirico 555868
To redress your home, it’s best to opt for textile looks. Every wall is set off to its best advantage when dressed in fine linen. This non-woven wallcovering in elegant beige brings a fresh look to the room with its textile structure, giving it a naturally beautiful and clear look. The best part is that this wallcovering can be applied easily and seamlessly, thanks to a new, extremely hard-wearing and impact-resistant surface.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Colors VI (raFra), Lirico, Liverna |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 1,096 kg, 1,1 kg, 1,117 kg, 1,135 kg |
| Colour tone: | beige |
| Product Number: | 10-555868 |




















