Non-woven wallpaper in gray-light gray Lirico 555844
To redress your home, it’s best to opt for textile looks. Every wall is set off to its best advantage when dressed in fine linen. This non-woven wallcovering in elegant light grey brings a fresh look to the room with its textile structure, giving it a naturally beautiful and clear look. The best part is that this wallcovering can be applied easily and seamlessly, thanks to a new, extremely hard-wearing and impact-resistant surface.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Colors VI (raFra), Lirico, Liverna |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 1,097 kg, 1,115 kg, 1,127 kg, 1,181 kg |
| Colour tone: | grey |
| Product Number: | 10-555844 |

























