Non-woven wallpaper in green-patina green light Selection 617771
These block stripes in lime white and pale patina green promise plenty variety for the viewer without penetrating into the foreground. With varying widths, smooth transitions and a fine plaster texture, they provide the ideal accompaniment to your furniture and accessories.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Stripes |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | graphical |
| Weight: | 1,155 kg |
| Colour tone: | green |
| Product Number: | 10-617771 |














