Textured non-woven wallpaper in black anthracite Color Your Life 633177
To redress your home, it’s best to opt for textile looks. Every wall is set off to its best advantage when dressed in fine linen. This non-woven wallpaper in elegant black and anthracite makes the room look particularly chic with its textile structure, giving it a naturally beautiful and cosy look.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Color Your Life, Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 0,667 kg, 0,734 kg |
| Colour tone: | black |
| Product Number: | 10-633177 |















