Non-woven wallpaper in gray Novella XL 983593
€86.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €8.20/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
This wallpaper impresses with its simple elegance in a subtle light grey. The fine texture creates a subtle textile look that gives walls depth and character without being obtrusive. Its neutral design makes it versatile and allows it to blend harmoniously into both modern and classic interiors. Ideal for rooms that need to radiate a clear, calm and stylish atmosphere.
| Breite: | 1,06 m |
|---|---|
| Collection: | Novella XL, Wall Textures XL Vol. 4 |
| Länge: | 10,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 2,307 kg, 2,341 kg, 2,348 kg |
| Colour tone: | grey |
| Product Number: | 10-983593 |




