Grass-effect non-woven wallpaper in beige Florentine XL2 820553
€96.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €9.15/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
A subtly textured surface in a light natural beige with fine, irregular fiber lines. Calm, warm, and versatile.
| Breite: | 1,06 m |
|---|---|
| Collection: | Florentine XL2, Wall Textures XL Vol. 4 |
| Länge: | 10,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 2,305 kg, 2,324 kg |
| Colour tone: | beige |
| Product Number: | 10-820553 |



