Block stripe non-woven wallpaper in beige-taupe Color Your Life 633450
€29.45
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €5.53/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
No doubt about it, stripes are a perennial classic. Here they are paired with a subtle yet vivid texture, lending the timeless pattern a touch of modern style. The colour scheme is a harmonious combination of white and greige, and is hugely versatile. This wallcovering manages to be a gloriously eye-catching feature without forcing its way into the limelight.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Color Your Life, Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Stripes |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | classical |
| Weight: | 0,928 kg, 0,933 kg, 0,996 kg, 1,038 kg |
| Colour tone: | beige |
| Product Number: | 10-633450 |









