metallic non-woven wallpaper in white-pure white fine non-woven 870312
€130.45
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €6.96/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
A finely grained, uniform surface in a light off-white shade with a slightly matte finish. It has a calm, modern look and creates a subtle, elegant backdrop for a wide variety of interior design concepts.
| Breite: | 0,75 m |
|---|---|
| Collection: | Feinvlies |
| Länge: | 25,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bathroom, bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 3,89 kg, 4,011 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-870312 |


