Paper wallpaper in white-pure white Selection Paper 201826
€16.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €3.18/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
The fine-grained, uniform texture evokes a delicately plastered surface and lends the design a calm, understated elegance. Subtle shades create a gentle sense of depth and emphasize its clean, timeless character.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Papier |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Paper |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 0,88 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-201826 |





