Acoustic panels non-woven wallpaper in brown-light brown Factory V 499322
€41.45
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €7.78/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Acoustic panels are a first-class solution for controlling sound and enhancing appearance. If the acoustics are fine in your home, but you still want to enjoy the aesthetic benefits of this eyecatcher, you've come to the right place. This brown non-woven wallcovering adds narrow wooden strips to the wall in an instant.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Factory V, Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Stripes |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | industrial |
| Weight: | 1,006 kg, 1,036 kg, 1,05 kg |
| Colour tone: | brown |
| Product Number: | 10-499322 |







