Wallton 124002 Pixel structure
€47.45
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €8.91/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Visually appealing, lovely to touch, and practical as well. With minimal effort, this creamy white non-woven wallpaper which you can also paint preferably in cheery colours brings a fresh look to walls of any size. A modern matrix texture and delicate shimmering highlights show a keen eye for detail and add a beautifully vibrant note.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Wallton |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bathroom, bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | modern |
| Weight: | 0,723 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-124002 |



