Wallton paintable 25m 142419
€181.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €6.87/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Block out blank walls with this pattern of stripes. With their textured design, they offer an attractively decorative spectacle which harmonises beautifully with a coat of paint in your colour of choice.
| Breite: | 1,06 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Wallton |
| Länge: | 25,0 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | straight match |
| Pattern type: | Stripes |
| Rapport: | 64,0 cm |
| Recommended room: | bathroom, bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 4,362 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-142419 |



