Textured non-woven wallpaper in brown-medium brown Color Your Life 633573
To redress your home, it’s best to opt for textile looks. Every wall is set off to its best advantage when dressed in fine linen. This non-woven wallpaper in light brown-grey brings the room to life with its textile structure, giving it a naturally beautiful and cosy look.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Color Your Life, Selection |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | free match |
| Pattern type: | Plain |
| Recommended room: | bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | universal |
| Weight: | 0,74 kg, 0,739 kg, 0,752 kg, 0,768 kg |
| Colour tone: | brown |
| Product Number: | 10-633573 |

















