Paintable non-woven wallpaper Baroque look | Wallton 178906
€39.95
incl. VAT plus Shipping costs
Base price: €7.50/ m²
Free with every wallpaper order: 1 x wallpaper paste
Zum kreativen Überstreichen - Ein bisschen opulent, ein bisschen dekadent - und auf alle Fälle prominent ist das Tapetenvlies mit den großen barocken Mustern, mit der sich jede Wand nur allzu gerne schmückt. Die Farbe bestimmen Sie mit Ihrem individuellen Anstrich selbst.
| Breite: | 0,53 m |
|---|---|
| Collection: | Selection Wallton |
| Länge: | 10,05 m |
| Material: | Non-woven |
| Offset type: | straight match |
| Pattern type: | Pattern & motifs |
| Rapport: | 32,0 cm |
| Recommended room: | bathroom, bedroom, hallway, kitchen, living room |
| Style: | classical |
| Weight: | 0,653 kg |
| Colour tone: | white |
| Product Number: | 10-178906 |



